UŚ

Katedra Filologii Klasycznej

Uniwersytet Śląski, Wydział Filologiczny

40-032 Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1, pok. 117
tel. 32 200 94 17, fax. 32 200 92 33, e-mail: kfk@us.edu.pl

Wydział Filologiczny
 



















 
 

Scripta Classica ENGLISH

Scripta Classica

e-ISSN 2353-9771


TOM V (2008)
wersja online (CEEOL)

spis treści
TOM VI (2009)
wersja online (CEEOL)

spis treści
TOM VII (2010)
wersja online (CEEOL)

spis treści
TOM VIII (2011)
wersja online (CEEOL)

spis treści


TOM IX (2012)
wersja online (CEEOL)

spis treści
TOM X (2013)
wersja online (CEEOL)

spis treści
TOM XI (2014)
wersja online (CEEOL)

spis treści



  • Profil czasopisma
    Scripta Classica są rocznikiem znajdującym się od roku 2013 w wykazie czasopism naukowych MNiSW, w którym publikują specjaliści z różnych dziedzin nauk o literaturze i kulturze antycznej, badacze zajmujący się tradycją i recepcją antyku w literaturze nowołacińskiej, bizantyjskiej i epok późniejszych aż po czasy współczesne. W roczniku zamieszczane są również przekłady tekstów nietłumaczonych dotąd i niepublikowanych w naszym kraju. Czasopismo zostało założone w roku 2004 w Katedrze Filologii Klasycznej UŚ Katowicach przez prof. Tadeusza Aleksandrowicza i dr. hab. Tomasza Sapotę. Pismo ukazuje się w ramach serii Filologia Klasyczna i skierowane jest do filologów klasycznych, literaturoznawców, językoznawców, filozofów, historyków, teologów, religioznawców, a także do wszystkich zainteresowanych antykiem i jego tradycją.
  • Rada naukowa
    Dr Peter J. Forshaw (University of Amsterdam) p.j.forshaw@uva.nl
    Prof. Bardo Gauly (Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt) bardo.gauly@ku.de
    Prof. dr Wouter J. Hanegraaff (University of Amsterdam) W.J.Hanegraaff@uva.nl
    Dr hab. Zbigniew Kadłubek, prof. UŚ kadlubek@pseudonim.pl
    Dr hab. Przemysław Marciniak, prof. UŚ przemysław.marciniak@us.edu.pl
    Dr Gregory Tokarski (Oakland University) gtokarski@hotmail.com
    Prof. Dott. Marco Zanasi (Universita di Roma Tor Vergata) marco.zanasi@icloud.com
  • Zespół redakcyjny
    Dr hab. Tadeusz Aleksandrowicz prof. UŚ -- redaktor tematyczny, red. vol. 5 i 9, tadeusz.aleksandrowicz@us.edu.pl
    Dr hab. Anna Kucz -- redaktor naczelny, red. vol. 8 i 10, anna.kucz@us.edu.pl
    Dr Agata Sowińska -- redaktor wydawniczy
    Dr Anna Szczepaniak – redaktor vol. 11 a.m.szczepaniak@gmail.com
    Dr Patrycja Matusiak -- redaktor vol. 12 patrycja.matusiak@us.edu.pl
    Dr hab. Tomasz Sapota -- redaktor vol. 1-4, 6, 7, tomaszsapota@gmail.com
    Prof. dr Bruce Duncan MacQueen -- redaktor językowy bdmacqueen@gmail.com
    Mgr Moises Delgado -- redaktor językowy mohudega@gazeta.pl
    Dr Claudio Salmeri -- redaktor językowy clasalmeri@gmail.com
  • Dane kontaktowe
    Katedra Filologii Klasycznej UŚ
    plac Sejmu Śląskiego 1, pokój 117
    anna.kucz@us.edu.pl
    Tel.: 510 037 187
  • ISSN 1732-3509
  • Zasady etyczne

  • Zasady dostarczania tekstów do publikacji

  • Procedura recenzowania tekstów
    Artykuły naukowe oraz przekłady publikowane w Scripta Classica, od vol. 11 (2014), są wysyłane do recenzji wydawniczych do dwóch specjalistów, którzy posiadają znaczący dorobek w dziedzinie, której dotyczy artykuł. Redakcja przekazuje treść recenzji autorowi artykułu czy przekładu. Recenzenci pochodzą z innego ośrodka niż autor artykułu bądź przekładu. Recenzje zawierają jednoznaczną konkluzję czy artykuł bądź przekład kwalifikują się do publikacji w Scripta Classica. Autorzy zobowiązani są do wprowadzenia w swoim tekście zmian zasugerowanych przez Recenzenta.
  • Lista recenzentów
    Prof. Remo Bracchi
    Prof. Adam Goldwyn
    Prof. zw. dr hab. Jerzy Styka
    Prof. dr hab. Nicholas V. Sekunda
    Prof. zw. dr hab. Marian Szarmach
    Prof. zw. dr hab. Elżbieta Wesołowska
    Prof. dr hab. Hubert Wolanin
 
Opracowanie strony: Marek Jedziniak